Операції при варикозі нижніх кінцівок

  • 09.11.2019

Варикозне розширення на ногах - поширене захворювання жителів індустріально розвинених країн, яке зустрічається у 15-60% людей. Операції при варикозі необхідні в більшості випадків, оскільки тільки вони можуть повністю вирішити проблему і мінімізувати ризик рецидивів.

Які причини провокують розвиток варикозного розширення?

У нижніх кінцівках відтік крові здійснює 3 системи: система поверхневих вен (більш тонких), глибоких (великих) і перфорантних вен (судини, через які відбувається відтік крові з поверхневих в глибокі). Причини розширення вен наступні:
• Неспроможність венозних клапанів на місці впадання поверхневих судин в глибокі;
• Неспроможність венозних клапанів перфорантних судин.
Всі хірургічні операції націлені на видалення пошкоджених вен і відновлення нормального відтоку крові з нижніх кінцівок.

Які види операцій практикують в клініці "Гіппократ"?

Існує безліч сучасних технік хірургічного лікування варикозного розширення і всі вони є малотравматичними, припускають кротковременное знаходження в стаціонарі. Вибір методики залежить від: типу вени, ступеня патологічного процесу і наявності ускладнень. У нашій клініці використовують такі види операцій:
• Ендовенозная лазерна коагуляція - лазерна операція, яка вимагає знаходження в стаціонарі всього кілька годин. В ході операції в просвіт судини лікар вводить лазерний світловод і він "запаює" її внутрішню оболонку. Кровотік по вені припиняється і з часом вона самостійно розсмоктується.
• Склерозирование судин - це процедура введення в судину спеціальних препаратів - склерозантов, які провокують склеювання його стінок, внаслідок чого венозна вена виключається з процесу кровообігу.
• CHIVA-терапія - це гемодинамический метод, який запропонував француз Клод Франчески. Суть його полягає у видаленні пошкоджених приток, зі збереженням великої підшкірної вени. В основі технології лежить думка, що якщо видалити стовбур, залишивши його заможні притоки, останні перестануть забезпечувати відтік крові і станеться рецидив варикозної хвороби.
• Надфасціальная (за методом Коккета) і подфасціальной (по Линтону) перев'язка префронтальних вен - технології на сьогодні значно відрізняються від запропонованих авторами, але назви досі залишаються загальновизнаними. Операції відбуваються через розрізи розміром 2 см в проекції пошкоджених вен і передбачають перев'язку, а також перетин неспроможних перфорантних вен.
• Стандартні операції з видалення варикозних вен - це флебектомія і мініфлебектомія. Процедури припускають введення через невеликі розрізи або проколи спеціальних зондів, за допомогою яких судини перев'язуються, перерізаються і видаляються.
Варто відзначити, що шви після операції не залишають після себе ніяких косметичних дефектів, оскільки розрізи роблять дуже невеликого розміру. Також в більшості випадків операції не вимагають застосування наркозу.

Скільки тривають хірургічні операції при варикозі?

Сучасні технології дають можливість робити операції амбулаторно всього кілька годин, після чого пацієнт може повертатися до звичних справ.
Що потрібно робити після операції пацієнтам і як повинен проходити період реабілітації?
В період реабілітації після хірургічного втручання пацієнтам необхідно: носити компресійну білизну, яке попереджає розвиток ускладнень і рецидивів; приймати спеціальні венотонізуючу препарати, для закріплення ефекту; строго дотримуватися рекомендацій лікаря з приводу розпорядку дня.

Для вибору методу лікування варикозної хвороби необхідна ретельна діагностика стану судин. У Києві фахівці клініки "Гіппократ" мають великий досвід хірургічного лікування варикозу. Для консультації та проходження обстеження запишіться на прийом в телефонному  режимі ..

Вартість
Консультація флеболога 350 грн
Доплерографія вен 450 грн
Доплерографія артерій 450 грн
Записатися