Лікування варикозу ніг медичними п'явками

  • 14.11.2019

Серед давніх народних методів, що дійшли до наших днів, п'явки - широко використовуваний в медицині метод фізіотерапії. Лікування варикозу п'явками (гірудотерапія) займає гідне місце в комплексному підході, оскільки є ефективним і самим натуральним способом боротьби з хворобою.

Яким чином гірудотерапія допомагає при варикозі?

Лікувальна дія п'явок полягає в гірудин - секрету, який виділяється її слинних залоз. Гірудин має властивості знижувати в'язкість крові, а також зменшувати інтенсивність больового синдрому при тромбозі поверхневих вен ніг, усувати запальний процес в судинних стінках, зменшувати вираженість набряків. До слова, екстракт п'явки широко використовується у фармакології для виробництва венотонизирующих зовнішніх препаратів.

Чи лікують п'явки варикозне розширення?

Гірудотерапія при варикозі виправдана на ранніх етапах його розвитку, коли у пацієнта не спостерігаються виражені симптоми хронічної венозної недостатності. Даний метод добре допомагає з проблемою розширених внутрішньошкірних (поверхневих) вен і судинними "зірочками". Найкращий ефект гірудотерапія дає в комплексі з лікувальною фізкультурою, компресійної терапією і прийомом венотоников - препаратів, що зміцнюють стінки вен. У запущених випадках гірудин допомогти не зможе, оскільки у нього немає можливості усунути неспроможність клапанів і довгостроково знижувати венозний тиск при застої крові. На останніх стадіях варто вдаватися до хірургічних методів лікування.

Як правильно ставлять п'явок при варикозі?

Постановка п'явок при варикозі відбувається згідно з кількома правилами:
• 1-2 п'явки ставлять на 1-2 см нижче ураженої вени, при чому вона сама допомагає фахівцеві, прісасиваясь до ділянок найбільш наповненими кров'ю.
• Ще 3 п'явки ставлять по обидва боки потовщень і вузлів, розташовуючи їх вздовж за принципом шахової дошки.
• Щоб гірудотерапія принесла хороші результати, черв'яків потрібно ставити з пробірки, не торкаючись до них пальцями або пінцетами. Такі дії нервують особин, що може негативно позначитися на всій процедурі.
• присмоктався п'явка повинна сама відпасти, як правило, це відбувається в межах 20-40 хвилин.

Чи можна заразитися будь-якими захворюваннями після постановки п'явок?

Ні, оскільки кожна особина вирощується в спеціально створених стерильних умовах і використовується тільки раз. Після процедури їх знищують.

Скільки триває курс гірудотерапії при варикозі?

Курс п'явок в нормі займає тривалий час. На початкових стадіях досить 5-6 сеансів з інтервалом в 5-6 днів, після чого можна зробити перерву і повторити курс через кілька місяців. У більш важких випадках кількість сеансів лікар визначає індивідуально кожному пацієнту.

Де можна пройти курс лікування варикозу п'явками в Києві?

У київській клініці "Гіппократ" фахівці практикують постановку медичних п'явок і мають чималий досвід. Важливо сказати, що для визначення потреби курсу і його тривалості, необхідно пройти ретельне медичне обстеження. Якщо Вас зацікавив цей метод лікування варикозу, звернися до нас за контактами, вказаними на сайті.

Вартість
Консультація флеболога 350 грн
УЗД вен 450 грн
Гірудотерапія 350 грн
Записатися