Лікування вогнищевої (осередкової) алопеції

  • 30.06.2019

 Вогнищева алопеція - це вид облисіння, який призводить до часткового або повного випадання волосся. Розрізняють: осередкову, багатоосередкову вогнищеву алопецію, офіазіс, тотальну та універсальну вогнищеву алопецію. Може одночасно вражати кілька ділянок волосяного покриву. Дана хвороба досить рідкісна, зустрічається у 1-2% пацієнтів з втратою волосся.

Як проявляється?


Вогнищева алопеція відрізняється рецидивуючим характером (може безслідно зникати і через час знову з'являтися). В основному уражаються волосяні фолікули на шкірі голови, рідше - на бороді, вусах, бровах, віях, тулубі та кінцівках.

 

Виділяють 3 стадії захворювання:

1.Прогресуюча - поява одного або декількох вогнищ випадання волосся округлої форми і облисіння в їх межах. У місці облисіння і по його краях залишаються окремі волоски довжиною в кілька міліметрів, потовщені на кінцях і витончення догори. Вони нагадують знак оклику, легко висмикуються. Шкіра почервоніла і трохи набрякла, може виникнути відчуття свербежу або печіння. Вогнища можуть збільшуватися і зливатися.
2.Стаціонарна - випадання волосся припиняється, шкіра, як і при першій стадії, почервоніла і злегка набрякла. Волосся на ділянці облисіння не визначаються.
3.Регресуючим (компенсаторна) - у вогнищі починають рости нові волоски - спочатку тонкі, Пушкова і без пігменту, але потім вони пігментуються і товщають, перетворюються в термінальні.
Випадання волосся може тривати довгий час і раптово зупинитися. Повного облисіння схильні як чоловіки, так і жінки.

 

Які причини виникнення осередкової алопеції?


Вогнищева алопеція, як правило, супроводжує деяких хвороб або спровокована одним з факторів:

  • Генетичний - в 15-25% випадків хвороба проявляється на тлі сімейної схильності;
  • Аутоімунний (аутоімунна вогнищева алопеція) - розвивається на тлі імунних порушень (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, вітіліго);
  • Ендокринний - при порушеннях гормонального обміну (патології щитовидної залози і надниркових залоз, збій гормонального балансу при хронічному стресі);
  • Інфекційний - на тлі важких гострих і хронічних інфекцій (сифіліс, грибкові інфекції, гельмінтози);
  • Токсичний - погана екологія, робота в екстремальних умовах.

Гнездная алопеція проявляється і у великого числа здорових пацієнтів.

Як діагностують гнездной алопецію?


Постановка діагнозу проводиться на основі: збору скарг пацієнта, аналізу життя і генетичних факторів, огляду лікарем-трихологом, огляду волосяних покривів за допомогою тріхоскопа (тріхоскопія). При необхідності, хворому можуть призначити аналізи крові на гормони, а спектральний аналіз волосся (комп'ютерне обстеження волосся).

Як лікувати осередкову алопецію?


Лікування призначає трихолог після визначення факторів розвитку захворювання. Потрібно спочатку усунути першопричину появи. Для лікування волосся можуть призначити:

  • Місцеві ін'єкційні стимулюючі препарати;
  • Дратівливі препарати - сприяють припливу крові до проблемних ділянок, отже швидкому росту волосся;
  • Полівітамінні комплекси - вітаміни групи А, В, Е, С;
  • Плазмоліфтінг шкіри волосяної ділянок - для биостимуляции росту волосся;
  • Фізіотерапевтичні методи - кріотерапія рідким азотом, мезотерапія,
  • ПРП-терапія.

Щоб попередити рецидиви, важливо внести корекції в образ життя - збалансовано харчуватися, мінімізувати психологічні навантаження, регулярно стежити за своєю імунною системою.

 

Якщо Ви виявили у себе подібні прояви хвороби, варто записатися на консультацію до трихолога. У Києві діагностику облисіння проводять в клініці "Гіппократ".

Гнездна алопеція. До та після лікування.

Вартість
Консультація трихолога 550 грн
Мезотерапія волосистої частини голови 1500 грн
Кріо волосистої частини голови 520 грн
Плазмоліфтінг волосистої частини голови 2300 грн
Записатися