Лікування геморрою

  • 21.07.2019

Геморой - це розширення венозних губчастих сплетінь судин, які розташовуються в нижньому відділі прямої кишки і заднього проходу. Кров переповнює розширені судини і застоюється, внаслідок чого її відтік порушується, що веде до появи тромбу. Через тромбоутворення гемороїдальних вузол запалюється і веде за собою ряд симптомів.

Симптоми геморою

Захворювання гемороїдальних вен проявляється таким чином:

  • Сильний біль в ділянці анального каналу;
  • Поява сверблячки і відчуття тяжкості в задньому проході;
  • Наявність кров'яних виділень під час акту дефекації;
  • Поява болючих шишок.
  • При спробі самостійної постановки діагнозу, геморой легко сплутати з проявами інших захворювань.


Причини

Геморой виникає через порушення відтоку крові, яке має такі причини:

  • Сидяча робота і гіподінамічний стиль життя;
  • Зловживання спіртинмі напоями;
  • Любов до гострої їжі;
  • Хронічний стрес;
  • Надмірні фізичні навантаження;
  • Зайва вага;
  • Хронічні закрепи;
  • Захворювання органів шлунково-кишкового тракту, судин і інших систем організму.


Стадії захворювання

Геморой буває внутрішнім і зовнішнім, гострим і хронічним. Залежно від тяжкості перебігу геморою і занедбаності патологічного процесу розрізняють три стадії:

  1. Гемороїдальні вузли невеликі, при випаданні мають тугу консистенцію, болючі при торканні. Хворого турбує свербіж, печіння і подразнення шкіри, що посилюються при акті дефекації.
  2. Сильне почервоніння шкіри заднього проходу поєднується з вираженим набряком. Пацієнт не дає доторкнутися до вузлів через різкого болю, що посилюється при положенні сидячи і ходьбі. Акт дефекації дуже утруднений, практично неможливий.
  3. Майже вся область заднього проходу сильно набрякла. Вузли дуже болючі, синюшного кольору. Крім того, в вузлах є ділянки чорного кольору з фібріновим нальотом - розвивається некроз (омертвіння) внаслідок обмеження. Спостерігається початковий парапроктит - гнійне запалення параректальної клітковини. Пацієнту на третій стадії патології необхідна термінова госпіталізація, інакше можуть розвинутися серйозні ускладнення, в тому числі і фатальні.


Лікування геморою

Лікування у жінок і чоловіків багато в чому залежить від етапу розвитку хвороби:

  1. Усунення таких симптомів хвороби - роздратування шкіри знімають гелями, знеболюючими мазями, антисептичними розчинами;
  2. Дієта - важливий етап лікування будь-якої форми геморою, сприяє безболісному спорожнення кишечника. Також необхідно відмовитися від куріння і алкоголю;
  3. Корекція способу життя - заборона на підйом вантажів, зміна шкідливої ​​професії на більш легкі види праці, активний спосіб життя;
  4. Розрідження стільця - за допомогою очищувальних клізм і прийому лікарських препаратів;
  5. Лігування латексними кільцями - невеликі гемороїдальні вузли перев'язують гумовою ниткою. Через 2-3 дні вони муміфікуються і безболісно самостійно відпадуть;
  6. Видалення великих вузлів хірургічним шляхом - лазерна вапоризації і коагуляція.


Своєчасне звернення до грамотного фахівця-проктолога при перших проявах патології є ключовим моментом для успішного лікування хвороби.

 

Якщо ви запідозрили у себе симптоми, необхідно обстежитися у лікаря-проктолога. Повний проктологічний огляд можна пройти в клініці "Гіппократ". Наш проктолог дасть необхідні рекомендації, призначить правильне лікування. Хірургічні операції проводять на лазерному апараті "Ліка-хірург", що не вимагає висічення вузла цілком і можуть пройти амбулаторно.

Вартість
Консультація проктолога 350 грн
Записатися