Де можна видалити ліпому (жировик)

  • 24.08.2019

Ліпома або по-простому жировик - одне з найбільш поширених утворень доброякісного характеру, що зустрічаються на людському тілі. Вона являє собою рухоме та м'яке ущільнення шкіри, підшкірної клітковини або міжм'язової тканини, утворене з жирової тканини.

Де найчастіше локалізуються ліпоми?

Локалізація ліпоми можлива в ділянках, де присутня жирова клітковина, а це практично все тіло, за винятком долонь і рук (тут вони ніколи не утворюються). Але все ж існують місця, на яких вони з'являються найчастіше: на бороді, на шиї і плечовому поясі, кінцівках (часто можуть з'являтися симетрично на руках або ногах), на спині і грудях. Варто відзначити, що ліпоми також можуть з'являтися у внутрішніх органах, які беруть участь в ліпідному обміні - це печінка, груди, молочні залози, надниркових залоз, шлунок і кишечник.

Які причини призводять до утворення жировик?

Головна причина утворення жировик - збій обмінних процесів в жировій тканині, що з'являється через:
• Хвороб печінки;
• Захворювань шлунково-кишкової системи;
• Збоїв роботи гормональної системи (щитовидної або підшлункової залоз, гіпофіза, надниркових залоз);
• Спадкового фактора (сімейний липоматоз);
• На тлі хронічного алкоголізму.
Поява ліпом не залежить від способу життя і діяльності, але постійна турбота про своє здоров'я значно знижують шанси їх виникнення (особливо якщо дана патологія зустрічалася у родичів).

Чи приносить липома дискомфорт пацієнту?

Часто ліпоми анітрохи не заважають пацієнтам. Хворобливі відчуття вони приносять тільки в тому випадку, якщо розміри збільшуються до 10 см в діаметрі або більше, стискаючи сусідні тканини і впливаючи на нервові закінчення. Також з'являючись в області шиї, можуть здавлювати дихальні шляхи.

Чи обов'язково видаляти ліпоми?

Не дивлячись на те, що жировик не є злоякісне патологією, з його видаленням затягувати не варто. Освіта згодом може розростися, стати болючим і перетворитися в естетичну проблему. У деяких випадках, ліпома може здавити кровоносні судини, в результаті чого, через відсутність кровопостачання, тканини стають нежиттєздатними.

Яким чином видаляють ліпоми?

Видаляють підшкірні жировики тільки хірургічним шляхом. У клініці "Гіппократ" для видалення ліпоми проводять кілька видів операцій:
• Висічення радіохвильовим скальпелем - проста і швидка процедура, яка не викликає хворобливих відчуттів. Вона ефективна, якщо жировик має розміри до 5 см або розташовується в проблемних ділянках. Післяопераційна рана заживає самостійно через кілька днів.
• Ліпосакцію (або ліпоаспірації) - метод, що підходить для усунення поверхневих великих утворень. Жирові ущільнення усувають через отвір голкового проколу електричним відсмоктувачем.
• Лазерне вапоризацію - метод видалення лазером жировиків різних розмірів, в тому числі і множинних утворень. Операція не доставляє пацієнтові дискомфортних відчуттів, абсолютно безкровна. Після видалення лазером тканини швидко відновлюються, без появ рубців.

Перш, ніж вибрати метод лікування, необхідно обов'язково пройти всі необхідні обстеження: УЗД (визначення точного розміру), гістологічний аналіз (виняток злоякісного утворення), а також рентген, КТ та МРТ.

Діагностику та видалення жировик в Києві успішно проводять лікарі клініки "Гіппократ". Попередньо виберіть зручну Вам дату і запишіться на прийом.

Вартість
Консультація хирурга 350 грн
Записатися