Контактные телефоны:
454-0454, 454-0444
454-0555, 332-7782
+38 (067) 446-8580
+38 (050) 446-8580
+38 (093) 446-8580
Русский | Українською
  Медиа о нас
  Наши услуги


АКТУАЛЬНЫЕ ТЕМЫ САЙТА

   Лечение за рубежом

  Диагностика

     Маммография
  Урология

  Гинекология

  Проктология
  Дерматология

 Косметология

   Трихология
  Венерология
  ЛОР

  Педиатрия

 Детская ортопедия

  Хирургия

  Флебология

  Гирудотерапия

   Эфферентная терапия
  Озонотерапия
  Физиотерапия
  Нетрадиционная медицина
  Наркология
  Неврология
  Гастроэнтерология
  Мануальная терапия
  Кардиология
  Психология
 

 
 • Новости


  04.02.2011  Проблема захворюваності молочних залоз – одна з пріоритетних у сучасній медицині

  Проблема захворюваності молочних залоз є однією з важливих та пріоритетних у сучасній медицині. Кількість захворювань серед жінок, за даними різних авторів, складає 50-75%. Це обумовлено тим, що дисгормональні ураження молочних залоз поза періодом лактації та вагітності найбільш поширена патологія репродуктивної системи жінок.

  Доброякісна гіперплазія молочної залози об'єднує групу захворювань молочної залози, що пов'язані з гормональними змінами в організмі. За визначенням ВООЗ (1984), мастопатія це широкий спектр проліферативних та регресивних змін в тканині молочної залози із патологічним співвідношенням епітеліального і сполученотканного компонентів.

  Особливостями молочних залоз є те, що вони ніколи не бувають в стані морфофункціональної стабільності, а мають високу чутливість до гормональних факторів, а також знаходяться під впливом як генітальної, так і екстрагенітальної патології і особливо, психоемоціонального статусу.

  В літературі є багато синонімів мастопатії:
  • фіброзно-кістозна мастопатія;
  • доброякісна дисплазія молочної залози;
  • хвороба Реклю (множинні кісти молочної залози у жінок віком 20-30 років);
  • хвороба Шіммельбуша (аденоз, який спостерігається в віці 35-45 років);
  • хвороба Вільямінова (тіреотоксична мастопатія, яка є об'єднанням тиреотокси¬козу і мастопатії);
  • хвороба Педжета (екземо подібне ураження ареоли і сосків із утворенням виразок);
  • хвороба Мінца (папілярна цистаденома, що кровоточить) та інші.

  Увага, до дисгормональних гіперплазій молочної залози (ДГМЗ) пов'язана з тим, що вони визначають ризик виникнення раку молочної залози (РМЗ).

  Дослідження показали, що ризик розвитку раку молочної залози збільшується залежно від структурних змін залозистої і сполучної тканини. Особливу небезпеку складають проліферативні форми доброякісних пухлин, оскільки рак молочної залози у цієї категорії хворих розвивається в 25-30 разів частіше. Це зумовлює актуальність проблеми діагностики і лікування хворих на дисгормональні гіперплазії молочних залоз.

  Молочна залоза є органом-мішенню для статевих гормонів, однак базові знання про гормональні ефекти вкрай недостатні і нерідко суперечливі. На тлі таких фізіологічних подій, як менструальний цикл, вагітність, лактація і менопауза, молочні залози зазнають впливу статевих гормонів залежно від варіації їх секреції. У репродуктивному віці епітелій молочних залоз під дією естрогенів піддається циклічній клітинній проліферації і апоптозу. Прогестерон відіграє основну роль у стимуляції дольково-альвеолярного розвитку і диференціації.

  На сучасному етапі проблема захворювань молочної залози потребує уваги лікарів різних профілів, турботи держави та громадських організацій. Вона повинна охоплювати не тільки спеціальні медичні установи, важливим також є участь засобів масової інформації до профілактичних заходів та пропаганди здорового способу життя. Необ-хідно роз'яснювати жінкам методи само обстеження молочних залоз та націлювати їх на шкідливість самолікування, або лікування у «знахарів», акцентувати увагу на своєчасне звернення до лікаря. Скорочення мережі спортивно-реабілітаційних закладів має негативний вплив на стан здоров'я жінок, розвиток мастопатій та онкологічних захворювань. Це зумовлює залучення громадськості до відновлення оздоровчих програм для зниження ризиків розвитку злоякісних пухлин.

  Доброякісні гіперплазії молочних залоз об'єднують групу захворювань молочної залози, що пов'язані з гормональними змінами в організмі. Увага, до цих захворювань, в значній мірі, пов'язана з тим, що вони визначають розвиток злоякісних новоутворень молочної залози. Розлади системи гормонального гомеостазу можуть відбуватися в різних її ланках та зачіпати всі ендокринні органи, що беруть участь у регуляції функції молочної залози. Під впливом гормональних змін порушуються процеси фізіологічної еволюції та інволюції у молочних залозах, розвиваються вогнища патологічної проліферації епітелію. Протягом багатьох років ці зміни ведуть до розвитку мастопатії, а у ряді випадків на їх фоні розвивається малігнізація. Цей процес відбувається під складним гормональним контролем і має індивідуальні морфологіч¬ні особливості, що обумовлює важливість удосконалення діагностики патологічних процесів у молочній залозі.

  Патологія молочних залоз виникає в результаті поєднаної дії багатьох факторів, таких як генетичні, конституційні, соціально-економічні, психоемоційні, екологічні, професійні та інші. Дії більшості цих чинників здійснюється через порушення гормонального гомеостазу організму жінки.

  Зростання захворюваності молочних залоз збільшується по мірі поліпшення рівня життя жінок. У вищих соціальних шарах, особливо у осіб з вищою освітою, відзначено збільшення ризику захворіти на мастопатію у порівнянні з іншими. Існує також зв'язок між соціальними проблемами і виникненням мастопатії. Важливим етіологічним чинником виникнення дисгормональних гіперплазій є гінекологічні захворювання. З перенесених захворювань необхідно виділити запальні процеси у малому тазу, в першу чергу запальні процеси придатків матки.

  Дисгормональні гіперплазії мають різні прояви морфологічних порушень. Це обумовлює складність індивідуалізації лікування. Сучасна діагностика мастопатії ґрунтується на даних клінічного дослідження, мамографії, ультразвукового та цитологічного дослідження.

  Індивідуальні особливості патофізіологічних та морфологічних змін у молочних залозах, що виникли при певних порушеннях гормо¬нального стану жінки, визначають не тільки ризик розвитку карцином, а також мають важливе значення для вибору методу лікування хворих. Індивідуальні схеми лікування хворих на дисгормональну гіперп¬лазію молочних залоз поєднують методи загального оздоровлення, призначення гепатопротекторів, індивідуальні схеми гормонотерапії та фітотерапії. Головним чинником вибору індивідуальних схем є оцінка структурних перетворень тканини молочної залози.

  Слід зазначити, що онкологічна застереженість повинна бути у кожного лікаря: акушера-гінеколога, хірурга, терапевта та лікарів інших спеціальностей. Аналіз занедбаних випадків раку молочної залози, свідчить про те, що жінки бояться страшного діагнозу, тому займаються самолікуванням. Низький рівень інформованості жінок про своєчасне виявлення та можливість лікування передракових процесів, самолікування приводять до занедбаних випадків раку.

  Сучасні досягнення мамології дозволяють використовувати методи комплексної діагностики з метою індивідуалізації різних схем лікування. Патогенетична терапія дисгормональних гіперплазій молочної залози повинна усунути порушення метаболізму, гормонального дисбалансу та нормалізувати психосоматичні зміни в організмі жінки.

  Ми запропонуємо Вам все, що уміємо. Нам довіряють з 1999 року. Ось вже 12 років ми думаємо про Ваше ЗДОРОВ'Я! Ваше здоров'я у Ваших руках!

  Телефонуйте прямо зараз: (044) 454 -0- 454 або (044) 454 -04 -04 или (044) 332-77-82.

  ЧИТАТИ ТАКОЖ ПРО МАМОГРАФіЮ і ПРО ТЕ, ЯК ПРОХОДИТИ ОБСТЕЖЕННЯ!

  ЧИТАТИ ТАКОЖ "МАМОГРАФИ НА ВАРТІ ЗДОРОВ'Я КИЯН!"

  ЧИТАТИ ТАКОЖ "РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ!"

  ЧИТАТИ ТАКОЖ "МАСТОПАТІЯ – ВИРІШИМО ПРОБЛЕМУ РАЗОМ!"


  <<< Назад
 •     


  [ ТРИХОЛОГ (ЛЕЧЕНИЕ ВОЛОС) ] [ ДЕРМАТОЛОГ ] [ УРОЛОГ ] [ ВЕНЕРОЛОГ ] [ ГИНЕКОЛОГ ] [ НАРКОЛОГ ] [ ЭНДОКРИНОЛОГ ] [ МАНУАЛЬНЫЙ ТЕРАПЕВТ, МАССАЖ ] [ ФИЗИОТЕРАПЕВТ ] [ НЕВРОЛОГ ] [ АНДРОЛОГ, СЕКСОПАТОЛОГ ] [ ПЕДИАТР ] [ ГАСТРОЭНТЕРОЛОГ ] [ ДИАГНОСТИКА ] [ ДЕРМАТОКОСМЕТОЛОГ ] [ ОЗОНОТЕРАПЕВТ ] [ ПРОКТОЛОГ ] [ ТГД (Трансанальная геморроидальная деартерилизация) ] [ КАРДИОЛОГ ] [ КОМПЬЮТЕРНАЯ ДИАГНОСТИКА ] [ ПСИХОЛОГ ] [ ГИРУДОТЕРАПЕВТ ] [ НАРОДНАЯ И НЕТРАДИЦИОННАЯ МЕДИЦИНА ] [ ОТОЛАРИНГОЛОГ (ЛОР) ] [ ЭФФЕРЕНТОЛОГ ] [ МАММОЛОГ, МАММОГРАФИЯ ] [ РЕНТГЕНОЛОГ ] [ ХИРУРГ ] [ ДЕТСКИЙ ОРТОПЕД ] [ ФЛЕБОЛОГИЯ ]